وسایل مورد نیاز مسافرت

وسایل مورد نیاز مسافرت، هر چه که لازم داریم

لیست وسایل سفر مطلبی است که قرار است روزهای نزدیک سفر کمک‌تان کند و شما را از سردرگمی خارج کند. چطور؟ مهمترین دغدغه در چند روز مانده به سفر جمع کردن وسایل سفر است. چه چیزی با خود ببریم؟ چه وسیله‌ای برای این سفر مناسب است، چه وسیله ای مناسب نیست و… همه اینها سئوالات خیلی از گردشگران موقع آماده کردن وسایل است.  افرادی که زیاد سفر می‌کنند، پس از چند تجربه می‌توانند لیست وسایل سفر خودشان را داشته باشند و هر بار بر اساس همان لیست چمدان و کوله را آماده کنند. اما برای خیلی از افراد جمع کردن وسایل سفر به غول بزرگی تبدیل می‌شوند که درنهایت هم ممکن است وسیله‌ای را جا بگذارند. پس از مطالعه این مقاله می‌توانید لیست وسایل سفر خودتان را بر اساس سبک سفرهایتان آماده کنید و هر بار با خیال راحت برای سفر آماده شوید.

پیش از سفر


پیش از سفر اطلاعات کاملی از شهری که به آن سفر می‌کنید جمع‌آوری کنید. آب‌‌وهوای منطقه، اقامتگاهی که شب را قرار است در آن سپری کنید و سبک سفرتان تا حد زیادی به شما کمک‌ می‌کند تا لیست وسایل سفر را مشخص کنید. یکی از مهم‌ترین وسایلی که باید در هر نوع سفر، به هر منطقه‌ای همراهتان باشد، مدارک شخصی‌تان است.

لیست مدارک موردنیاز در سفر

کارت ملی
بلیت سفر
دفترچه درمانی
پاسپورت (سفرهای خارجی)
بیمه‌نامه سفر (سفرهای خارجی)
پول نقد/ کارت اعتباری/ چک مسافرتی
گواهی واکسیناسیون سفر؛ در سفرهای خارجی به بعضی از کشورها، نیاز به گواهی واکسیناسیون دارید.
درصورتی‌که با خودروی شخصی سفر می‌کنید، علاوه بر مدارک بالا لازم است مدارک زیر را در چک لیست وسایل سفر با خودرو قرار دهید:

گواهینامه یا گواهینامه بین‌المللی

مدارک و بیمه‌نامه خودرو
اگر دانشجو یا بازنشسته هستید، برای استفاده از تخفیفات در اماکن فرهنگی، کارت دانشجویی یا کارت بازنشستگی را در لیست وسایل سفر خود قرار دهید.

انتخاب چمدان یا کوله متناسب با سفر

افراد به سبک‌های مختلفی سفر می‌کنند. بعضی‌ از مسافران ترجیح می‌دهند در هتل اقامت کنند، بعضی‌ها در اقامتگاه و عده‌ای دیگر اقامت در طبیعت و کمپینگ را انتخاب می‌کنند. برای هرکدام از این سفرها باید بار مناسب با سفر انتخاب کرد. درصورتی‌که  به سفر طبیعت‌گردی یا کمپینگ می‌روید باید کوله‌ای متناسب با وزن خودتان و وسایلتان به همراه داشته باشید. در صورت سفر به‌صورت خانوادگی به هتل و یا سفر شهری نیز چمدان بهترین انتخاب است. اما تنها وسایل حمل بارهای شما کوله یا چمدان نیستند. در لیست وسایل سفر برای بارها موارد زیر را به همراه داشته باشید:
کوله/ چمدان یا کیف‌های چرخ‌دار
کوله سبک یک‌روزه؛ برای سفر در طبیعت و یا حتی سفرهای شهری
کیف مدارک؛ در سفرهای خارجی نگه‌داری از پاسپورت و پول نقد مسئله مهمی است. در لیست وسایل سفر خارجی کیف پاسپورتی از وسایل مهم است.
قفل و کلید برای چمدان یا در کمد در هاستل‌ها

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top